Rešpekt. Rozdiel medzi gay kamarátom a heterákom, Tinder a iné trampoty s láskou

Autor: Sonya Haraszti | 19.10.2016 o 13:50 | Karma článku: 2,86 | Prečítané:  172x

Gay: ozýva sa a stará, teší sa na stretnutie a rád sa zabáva - s Tebou a nie zásadne bez Teba. Zahrňuje Ťa vtipom a nehou, keď si smutná a zlomená neuteká detstky pred Tebou a v komunikácii neprivrie dvere za sebou. 

Je prítomný aj v ťažkých chvíľach Tvojho života, aj keď sa mu kŕčovito nevešiaš na krk, že niečo nie je v poriadku s Tebou a jeho prítomnosť sa viac než počíta.

Hetero: chváli sa Tvojimi fotkami pred kamošmi, lebo pozná "človeka ako si ty", na verejnosti a pred známymi sa nerád s Tebou ukazuje a ak už natrafíš na jeho rotu si mimo hru a máš smolu, ako s neviditeľnou sa nik nebaví s Tebou, len si potichu sama počítaš do odchodu minúty, keď Ti je ťažko a potrebuješ oporu, nie je pri Tebe ako na potvoru, zásadne sa odmlčí, no na druhej strane ak si nemá o koho škrtnúť a dostal košom, má viac než dosť času na rozhovory s Tebou, veď je predsa Tvojím kamošom, dokonca občas aj s návrhmi na hotelovú izbu, s odkazmi na sexy shemale, lebo ty v jeho očiach nie si normálnou kamoškou a ženou, ale fetiš a len ľahkou devou a ty kvôli tomuto takéto... riešiš. A keby si sa mu náhodou skutočne páčila aj mimo friendzone, ani si s Tebou nezačne, pretože na to nemá gule, usmievať sa s Tebou po svojom boku aj mimo štyri steny svojho obytného bloku.

Záver: Má vôbec dievča s minulosťou pri sebe heteráka, na ktorého sa toto nevzťahuje? Odpovedám so smutnými skúsenosťami a silnou pochybnosťou.
A čo spraví naivné vidiecke dievča vo veľkom svete, keď má trampoty s láskou a dostalo príliš veľakrát košom od pôvodcu chaosu vo svojej hlávke? - Tinder.

Veď predsa všetci muži nechcú len laškovať, podaktorí musia aj inak, než istými časťami svojho tela machrovať a ty zrazu skončíš na druhom stretnutí s Kašmírčanom, krásnym ako plagát z Men's Health z ktorého sa rozbúria hormóny a po prvom slove by si mu spravila po vôli, myseľ sa vznieti, pretože niet témy ktorá by bola mimo vašej konverzačnej méty. Mäkneš po kompletnom menu exotickej kuchyne, až v kritickej chvíli užšieho kontaktu zlyhávaš, lebo Ti pripomenie Tvojho srdca šampi /ň / óna, teda skôr halucinogénnu hubu a po spackanom stretnutí zas len nad pánom svojho srdca rumázgaš a pri ďaľšom Tinderákovi sa až v príliš tesnom zovretí nachádzaš, kvôli čomu mu hneď všetko o tieňoch svojej minulosti ako prirodzenú antikoncepciu vytáraš. Oblbnutá najnovšou Bridget Jones si falošné nádeje so svojím milým už nemilým vytváraš, v kolotoči stretnutí a kultúrnych výmien znova a znova precitáš, až zrazu nevieš, či sa z toľkých čiernych čajov už fakt nedocikáš.

Ponaučenie: Nechoď na Tinder bureno, keď ešte stále cítiš a nechceš iné len chrumkavý malý keksík, radšej už začni s tou woodoo bábkou a v akceptácii reality, že vnútorný hlas a tie Tvoje dojmy, nie sú to isté než reálne pojmy. 
Otvor knihu, sadni na zadok, čaká Ťa viac, než si len tak byť, vyhasnutej lásky ohorok, lebo na druhej strane skosených nádejí je jedna krajina, ktorá Ťa zbaví blbých nádejí a šum mora dodá Tvojej práci v diaľave význam, viac než len IN status bielej európanky bažiacej po spasení 3. sveta mimo toho ako na preretušovaný Instagram denne zízam, nakoniec silnejší duch povstane, keďže práve z miest chudoby a utrpenia často človek lepším sa stane, než keď prišiel, lebo to, čo má skutočný význam na to práve na týchto miestach prišiel.

Patetická. 
Musím prekonať od detstva zarytý stereotyp, že kvôli tomu, kým som si nezaslúžim, aby so mnou zaobchádzali úctivo a s láskou, lebo ubližovanie a ponižovanie sa mi stali tak prirodzenými, že sa nad nimi nepozastavím ani tak, ako pri zrkadle pri zdesení nad prvou vráskou a už to ani nevnímam, i keď už dávno nie vo svojej minulosti prebývam. Je pradávno po škôlkárskom maškarnom plese, kde som ako Červená čiapočka bola po celý čas v strese. Skutočná žena objaví v sebe hodnotu a už viac nepodlezie laťku, i keď si nehľadá cukríkového taťku, aj chlapec sa v jej prítomnosti správa ako muž k žene, nie ako pubertiak k ďalšej svojej numere.
Láska je krásna a vzácna, ale nebude nič iné, než status dievčaťa na občasné ego vykrmujúce hrátky, kým sa nechám nakŕmiť omrvinkou pohodenou na zem, v domnení, že to bolo z lásky, namiesto v porceláne servírovanej dobošky ľuďmi v ktorých očiach nemám podobu rohožky.
V živote väčšinou všetko vyprchá a stratí pod zubom času hodnotu, len to nie, ak je tu niekto hodnotný po Tvojom boku, kto sa díva na Tvoju zostarnutú, vráskavú tvár a vidí Ťa pritom tak, ako si myslíš, že aj po toľkých rokoch ešte stále vyzeráš .) Láska, ak je premlčaná nemá žiaden význam a preto si denne po vďake a vzívaní otvoreného srdca a objatí s nádejou líham. Viera, k nej si moja duša modlitby lásky bez prestania spieva..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?