Keď sa muž bojí ženy..

Autor: Sonya Haraszti | 5.4.2018 o 10:17 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  332x

Čím je to, že sa väčšina dnešných mužov tak bojí žien? .. že ak žena prevyšuje intelektuálnu alebo emočnú úroveň muža, tak namiesto toho, aby pre neho bola inšpiráciou a oporou..

.. sa ju naopak snaží potopiť a strhnúť na úroveň zakomplexovaného dievčaťa a dať jej lekciu, aby sa ponaučila a nevytŕčala z davu?

.. že ak má vlastnú hlavu a vôľu, je z nej automaticky feministka? Slovo muža už dávno nemá ten šmrnc tak ako kedysi, skôr pachuť v ústach, pretože slová sú len prázdne frázy a nekonečné množstvo príležitostí plodí len nekončiace množstvo ospravedlnení.
.. že je teraz doba, v ktorej žena musí vyhovieť všetkým očakávaniam, ale na oplátku môže očakávať akurát tak nič. Kde ide o instantné potešenie, alebo laxný prístup sa niekomu skutočne otvoriť a na nič sa nehrať - je to strach ukázať, že aj muž je len zraniteľný, obyčajný človek s citlivým srdcom a nie pán Dokonalý?

Koncom socíku sa skončilo aj tradičné postavenie muža vo vzťahu a dnešná generácia je v emočnom oneskorení, samej nerozhodnosti a úplne vedľa, pokiaľ ide o vhodné správanie sa k ženám, kde ak ide do "tuhého" znamená to automaticky vojnu voči pôvodným princípom vzťahu dvoch ľudí, lebo my ženy, ak niečo chceme sme len "hysterické a precitlivené.." stvorenia, ale zároveň sme to aj my, ktoré máme tú silu všetko vydržať, ukočírovať a prežiť, pretože ako spieva Beyoncé - Girls Run The World.   
Ak je známa výnimka - sem s ňou, napíšem si to do svojho ružového denníčka a uvediem ako príklad vo svojom budúcoročnom interview pre Esquire, že dnešné devy nie sú v ére sexzoznamiek a plytkých vzťahov tak úplne stratené, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Výnimky sú. Skutoční muži, nie len rozmermi v nohaviciach a slovách do vetra. Dokonca potvrdzujú pravidlo, ale výnimky sú taktiež nepravidelné a zriedkavé ako šafrán uprostred poľa ópiového maku.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Fico je späť, ako prvého vytrestá Kisku

Keď treba zmasakrovať ústavu, vždy sa nájde koalícia ochotných.


Už ste čítali?