Bez sexu tri roky. Prečo mladé ženy nemajú sex?

Autor: Sonya Haraszti | 12.11.2019 o 6:54 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1452x

Svoj vzťah k sexu by som prirovnala k čokoláde. Väčšina ľudí nemá rada horkú čokoládu, s radosťou a často skončia pri mliečnej, pričom mne chutí len horká. Jednoducho viem, že mliečna nie je pre mňa. 

Viackrát som ju skúsila, zjedla ju, lebo bola práve poruke alebo som len rýchlo potrebovala ukojiť svoju chuť na sladké, následne mi však z nej bolo zle.

Asi takto nejako som na tom s príležitostným sexom, s kamarátstvom s výhodami alebo s tým, byť niekoho milenkou. Ani s horkou to však nie je také jednoduché, akoby sa na prvý pohľad zdalo. Väčšinou mi chutí tá medzi 70 a 90%, avšak niekedy je aj 80% odporná, pričom pôvodne mala všetky atribúty na to, aby ma dostala po prvej ochutnávke, no z nejakého dôvodu si nesadneme a ja skončím pri tej 60%. Paralela k randeniu a môjmu vnútornému kompasu.

Ak mi raz nechutí mliečna čokoláda, logicky ju nebudem jesť a siahnem po horkej. Nejde o to, že jej je nedostatok, skôr o to, že len máloktorá mi sadne. Za posledné roky som bola hm... povedzme že na mnohých randíčkach. Občas som sa dotyčnému nepáčila ja, niekedy mi zas nesadol on, avšak našli sa aj viacerí, ktorí spĺňali všetky faktory ako: vzájomná príťažlivosť, humor, intelekt a výzor, no nakoniec moje posteľné radovánky z toho aj tak obišli naprázdno. Po vzájomných sympatiách sme sa stretli viackrát, prirodzene došlo aj na pozvanie domov na film, kde muž po celý čas vedľa mňa rozvalený na gauči, ja som len čakala, no on stále nič. Čakala som ešte nejakú dobu, ešte stále nič. Chytila som sa a odišla, jemu doplo až vtedy a prišiel na to, že šanca je fuč a mňa už viac nezaujíma. Ďaľší ma zas po niekoľkom stretnutí pozval k sebe domov, uvaril večeru, navnadil hudbou a uhral to na romantickú nôtu. Bol úplne môj typ, feromóny lietali a srdce sa mi v jeho blízkosti rozbúchalo ako kostolná zvonica, avšak keď prišlo na lámanie chleba a prvý bozk, nedalo sa mi a takmer som sa rozplakala. Bola som rozčarovaná a nahnevaná na seba. Prečo to nešlo, ak to bolo práve to, po čom som túžila? Evidentne však nebol.. a tentoraz som to bola ja, kto hodil žitu do flinta. V porovnaní s niektorými kamarátkami som liberálna, sexuálne otvorená, jazykovo zdatná čo sa týka rozprávania o sexe ako takom a ľudskej sexualite, tak prečo im idú vzplanutia a mne nie?

Dala som si prestávku s randíčkami, sústredila viac na seba. Vymakala dušu na vrchol. Tam, kde bola predtým, než ju k zemi strhla bolesť z rozchodov a odmietnutia. Spoznala som sa s ďalším mužom. Bolo mi s ním príjemne, bol vtipný a mal aj filipa. Opäť pri postupe na ďalší level som to bola ja, čo to nedala. Nedokázala som si predstaviť, že mu prepožičiam svoje telo, že na perách pocítim práve jeho bozky aj napriek tomu, že sa mi spočiatku páčil. Opakovane vírila vo mne otázka: Kde je chyba? Za všetko môže môj dochrámaný vnútorný kompas, čo ma vzdiali od muža, čo aj vyzerá, že sa stará a namiesto toho nasmeruje k takému, ktorému zo mňa netreba a zákonite skončím pri čiernych slzách z roztečenej maskary.

Naposledy som mala sex pred vyše troma rokmi. Som mladá tridsiatnička, povedala by som, že celkom atraktívna ak mi sa mi ráno práve nešmikne ruka počas šminkovania. Nemám fyzickú vadu, nie som ani frigidná, naopak. Môj sexuálny apetít je v celku vysoký, vďačím tomu aj svojej maďarskej krvi. Nechýba mi ani možnosť zoznamovania sa. Dlho ma to trápilo a už niekoľko mesiacov sa zamýšľam nad napísaním tohto skutočne osobného článočka. Kde je problém, že nedostávam z toho, z čoho mi tiež treba? Sú aj iné ženy, ktoré sa ocitajú v podobnej situácii bez toho, aby na ne doľahli súcitné a trápne ponuky? Od niektorých kamošov som dostala rôzne návrhy, ako napríklad,  že sa o mňa postarajú a dobre preplieskajú hadicou. Prišli aj citlivejšie návrhy v podobe osobnej obety kamaráta, že keď som už tak dlho nemala, on sa o mňa rád postará, veď sme kamoši. Toto mi však akosi nejde. Ak sa raz prekročí istá hranica, už viac niet cesty späť. Mužov na radovánky je veľa, takmer nekonečno pri terajšej početnosti ľudstva, ale cenných kamarátov ako maku, preto aj táto možnosť padla.

Čo sa ešte týka zoznamovania, ak nie som trofej, alebo vagína na odskúšanie (lebo veď ty si po zmene pohlavia, tak si aspoň vyskúšam aká je tá Tvoja, v porovaní s inými), tak prídu slabšie ponuky ako „nemal som ešte doggy style s babou nad 180 cm a s Tebou by to mohla byť sranda“. Áno mohla, nemám nič proti tejto polohe, akurát mi k tomu niečo chýba - spojenie. Mám na mysli aj to duševné, nie len na úrovni tela. Neviem, ako sú na tom iné ženy, ale ja orgazmus dosiahnem len pri spojení ducha, keď dokážem danému mužovi dôverovať a skutočne sa mu oddať, inak to môže byť aj celovečerná srandička, nebude z toho pre mňa nič a skončím ako prázdna nádoba, ktorú hoci naplnia, stále z nej niečo chýba. Opäť za to môže môj dochrámaný vnútroný kompas. Jeden môj bývalý mi po rozchode navrhol, že môžeme mať sex hneď potom, čo prestanem byť do neho zamilovaná. Prestala som a prišla aj táto ponuka, no pre mňa to už nebola cieľová skupina. City zmizli a preto som nevidela dôvod na spojenie nášho tela, už by som z toho aj tak nič nemala. Bolo tu aj iné spojenie.

Naposledy som ležala v posteli vedľa heterosexuálneho muža pred dvoma rokmi. To fakt? Áno, fakt! Príde mi to komické alebo skôr smutné. Takmer celú noc som ani oka nezažmúrila, bola som taká vyklepaná a nervózna. Povedzme si to na rovinu, bola som nadržaná aj rozhorúčená prudkými citmi v srdci, no čo sa týka činov toho muža, on si kľudne spal vedľa mňa. Ráno som si v kuchyni zalievala čaj v spodnom prádle a kým iní by ho zo mňa strhali, on ma pozdravil s tým, aby som sa obliekla, veď mi bola celú noc zima. Pociťovala som k nemu spojenie, no opäť to bola sólo hra. Je to irónia ležať vedľa niekoho, po kom prahnete a veríte mu natoľko, že mu dáte kúsok alebo hoc aj všetko zo seba a on z vás nič nechce, pričom sú tu iní, ktorí vás chcú a možno sú aj lepší, no z nich zas vám netreba. Je to tým kompasom, čo trpí nejakým syndrómom bažiaceho odmietnutia? Ak by to bolo len o týchto dvoch, nič by som nepovedala, avšak takýchto prípadov bolo za posledné roky viac. Nebudem zmieňovať stretnutia, kde to skončilo po prvom rande, skôr zmienim tie, kde mi bolo fajn, bola aj istá dôvera, no zakaždým prišla stopka, do ďaľšieho kola nepostúpil on alebo naopak ja. Príležitostí je veľa, ako sa hovorí v mori pláva veľa rýb, no nejako namiesto ryby na tanieri skončím s nálepkou „vegánka“.

Začínam sa cítiť ako Bridget Jones, čo začala písať svoj denník vo veku 32 rokov, hoci môj stĺpček: Na káve bez sexu je staršieho razenia, než moja tridsiatadruhá narodeninová oslava. Pri otázke, kedy si mala sex naposledy len zadržím dych a v mysli lovím po tej najlepšej odpovedi. Keď som úprimná, príde šok a otázka, či som zdravá alebo čo sa to vlastne deje, že si neviem nájsť „nabijaka“, že mi treba do klubu, alebo na inú zoznamku, či naliať trocha vína. Tiež mi hlavou preletí kultová scéna z filmu The Proposal, kde Sandra Bullock odpovedá na zemi ležiacemu Ryanovi Reynoldsovi, že nemala sex už x rokov, lebo na to jednoducho nebol čas. Aj tu ma strasie, pretože ja si na to čas spravím, aj keď občas prejdú mesiace bez skutočného randenia. Stále ten istý problém: s nikým necítim spojenie a to už nestretávam len svoje „typy“, pretože také vzťahy zakaždým skončili rozchodom alebo fiaskom. Som otvorená novým možnostiam, avšak ani pri tých nič necítim a to som z vnútra viac než živá, žiadna vypriahnutá, nezoraná roľa.

Som si vedomá, že sexuálny život je veľmi individuálna téma, niekto potrebuje sex denne, iní zriedkavejšie a asexuálni ľudia vyžijú aj bez neho, no ja nie som tento prípad. Som ešte stále mladá baba s horúcou krvou, ktorá má tú potrebu, no nie za každú cenu, z dôvodov, ktoré som už popísala. Nuž si aspoň pustím svojich chlapcov z Belami a tu ďalší šok jedného gay kamaráta: „Ty pozeráš gay porno, ale prečo? Veď si žena“. Tak prosím pekne, z premotivovaných vzdychaní cudzej ženy mi netreba, ani z porovnávaní prsníkov a anylýzy jej šperkovničky, stačí mi tá moja. Podobne, ako heterosexuálnych mužov rozpáli lesbická scéna, mne imponujú chlapi v akcii a bodka. Aha.. dostala som aj otázky na zamyslenie typu: ako to vlastne so mnou je, či sa mi páčia muži alebo dievčatá? Nuž.. bohužial alebo teda, páči sa mi mužská časť ľudského pokolenia. Táto ma rozpáli, aj dostane dušu do úzkych.

Hovoriť o ženskej sexualite, o orgazme, o masturbovaní, potrebe sexu je aj v dnešnej dobe ešte stále tak trocha... citlivá téma. Buď skončíte s nálepkou frigidná alebo nymfomanka. Zatiaľ čo časopisy a stránky venované mužskému ukojeniu praskajú vo švíkoch, čo sa týka sexu a ženského uspokojenia.. pozitívny a aktívny prístup sa len pomaličky vyvíja.. Stále si myslím, že muži to majú ľahšie v otázkach sexuálneho uspokojenia.

Mám potrebu sa o tomto baviť v presvedčení, že sa o tomto baviť treba bez pocitov hanby alebo zatĺkania a tiež, že nie som jediná, čo je bez sexu aj napriek tomu, že stretáva mužov, no nakoniec im nič nedáva a zaspáva so zatvorenými nohami.

Neviem.. nie je to o tom, že nie som pripravená, skôr mix faktorov: koho chcem ja a viem si s ním predstaviť intímny vzťah, odmietne ma. Toho čo chce mňa, zas odmietnem ja, alebo aj keď nie hneď a už mám pocit, že toto bude to pravé orechové na vzájomné zdieľanie tela, v poslednej chvíli si to rozmyslím a padla. Dôraz kladiem na to, že si to rozmyslím. Som legendárna tým, že som iracionálna a emotívna a teraz, keď sa bavíme o sexe, niečom tak pudovom myslím, uvažujem a rozmýšľam? Svet sa asi pomaly na hlavu stavia.

Týmto malým výlevom som len chcela poukázať na to, že aj v dnešnej dobe Tindra, instatného sexu a neobmedzených možností stretávania, sa nájdu prípady, kedy kozub nezakúri a neskončíme spolu v posteli. Mnoho mojich známych si myslí, hlavne pri čítaní mojich článkov, že randím hlava nehlava a užívam si poriadne, ako tomu treba. Randím, no doteraz som sa nedorandila k tomu, s kým by som sa prerandila aj do jazdeckého kresla. Klaplo by nám to a skončila by som aj inak, než s plačom namiesto bozku, strhávania spodného prádla, namiesto ranného obliekania. Možno som v tomto lacná, ale podľa mňa treba hovoriť o všetkom alebo do toho nabrdnúť. Neprestajne mám pocit, že nedokážem pretaviť do slov to, čo sa vo mne skutočne odohráva a vzniká z toho len slabý odvar, no toto je moja polievka na tému: Prečo mladé ženy nemajú sex? Ak sa v tomto našla len jediná žena, budem rada, ak mi napíše a nebudem sa v tomto cítiť tak čudne sama .)

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zasadá krízový štáb: Nemocnice sú potemkinove dediny, vravia lekári zo zasadnutia

Politici rokovanie odmietajú komentovať, kým sa neskončí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Kováčik pripomína, prečo treba udržať koalíciu

Hlavnou úlohou tejto vlády je nastolenie spravodlivosti.


Už ste čítali?